OKOLÍ

Region nabízí nepřeberné množství cílů Vašich výletů – do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se souborem unikátních lidových staveb, na Pustevny, do muzea ve Velkých Karlovicích, do akvaparku ve Frenštátě pod Radhoštěm, výhodou je i blízkost Slovenska, které skýtá řadu turistických cílů.

Valašské muzeum v Novém Hrozenkově

Bezpočet cyklostezek začínajících doslova u domu. Milovníci poklidnější cykloturistiky a in–line bruslí - kousek od chalupy prochází nově zbudovaná, kvalitně upravená cyklostezka Bečva www.cyklostezkabecva.com.

Přírodní koupaliště zvané Na Stanoch v obci Nový Hrozenkov na Vsetínsku se nachází u umělého jezera Balaton, které má rozlohu 9,5 ha. To leží na hranici města Karolinka a obce Nový Hrozenkov. V areálu je sociální zařízení, bufet, hřiště na plážový volejbal.

Venkovní koupaliště ve Velkých Karlovicích nabízí vedle vodní skluzavky relaxační prvky v podobě masážních trysek a perliček. V malém bazénku je pro potěšení zejména dětských návštěvníků k dispozici vodní ježek a vodní sloup. Neodmyslitelnou součástí zázemí je sociální zařízení (sprchy, převlékací kabinky, wc). Koupaliště je vzdáleno cca 400m od chalupy.

Přijeďte na Valašsko, naší devizou je krásná příroda a čistý vzduch.
Těšíme se na Vaši návštěvu!

Užijte si koupání v termálních bazénech relaxačního centra Wellness Horal se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C a výhledem do krásné přírody. Jen 5 minut jízdy od chalupy ve Wellness Horal.

Strádat nebudou ani milovníci zimních sportů, které uspokojí 12 lyžařských středisek v nejbližším okolí – Kohútka, Karolinka, Velké Karlovice Razula, Soláň, Kyčerka, Kasárna aj.

Pro běžkaře jsou připraveny udržované a osvětlené stopy nebo horské hřebenové túry - zvláště v posledních letech se Velké Karlovice právem stávají baštou běžeckého lyžování. Přímo ve Velkých Karlovicích je obecním úřadem upravováno a značeno 40 km běžeckých tras v 11 okruzích, které se vzájemně prolínají. Můžete tak klidně prožít celý den na běžkách, aniž byste opustili teritorium obce. Výhodou běžkování v údolí je i možnost zastávek v hospůdkách podél tras.