Zavřit

Okolí

Okolí naší chalupy skýtá nepřeberné množství sportovních a turistických aktivit:

region nabízí spoustu cílů Vašich výletů – do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se souborem unikátních lidových staveb, na Pustevny, do muzea ve Velkých Karlovicích, do aqvaparku ve Frenštátě pod Radhoštěm, výhodou je i blízkost Slovenska, které skýtá řadu turistických cílů.

bezpočet cyklostezek začínajících doslova u domu

milovníci poklidnější cykloturistiky a in – line bruslí - kousek od chalupy prochází nově zbudovaná, kvalitně upravená cyklostezka Bečva www.cyklostezkabecva.com

 

koupání v přírodním štěrkovém jezeře v Novém Hrozenkově

 

nebo na koupališti se solárním ohřevem cca 400m od chalupy

Slané termální bazény 5 minut jízdy od chalupy

strádat nebudou ani milovníci zimních sportů, které uspokojí 12 lyžařských středisek v nejbližším okolí – Kohútka, Karolinka, Velké Karlovice Razula, Soláň, Kyčerka, Kasárna aj.

Velké Karlovice přinášejí skvělé příležitosti pro běžkaře. Celá oblast je protkána strojově upravovanými a pečlivě značenými trasami různé délky a náročnosti - osvětlené stopy nebo horské hřebenové túry - zvláště v posledních letech se Velké Karlovice právem stávají baštou běžeckého lyžování. Přímo ve Velkých Karlovicích je obecním úřadem upravováno a značeno 40 km běžeckých tras v 11 okruzích, které se vzájemně prolínají. Můžete tak klidně prožít celý den na běžkách, aniž byste opustili teritorium obce. Výhodou běžkování v údolí je i možnost zastávek v hospůdkách podél tras.

Přijeďte na Valašsko, naší devizou je krásná příroda a čistý vzduch. Těšíme se na Vaši návštěvu.